Pro školy

Vytvořili jsme dobrodružně vzdělávací program, kterým žáky naučíme základní techniky a návody k přežití v tomto světě. Prožitkem je vedeme k tomu, aby byli schopni se postarat nejen o sebe, ale dokázat pomoci i druhým.

Program Indián - stezka přežití probíhá venku, v krásné přírodě pošumavských Velhartic v areálu Bike Park. Žáci zde budou mít možnost naučit se podat první pomoc, správně mezi sebou spolupracovat, naučí se sbalit evakuační zavazadlo, rozdělat oheň bez zapalovačů či sirek. Učíme je umět si vybrat vhodnou potravu z darů přírody, umět si poradit s filtrací vody, zastřílí si z luku, přebrodí řeku. Budou vědět, jak lze využít paracord a pokusíme se je naučit lelkování.

Celý program trvá 4 - 5 hodin (záleží na celkovém počtu dětí). Minimální počet žáků pro uspořádání tohoto programu je 40 platících, maximální počet je 90.

Program je vhodný pro 1. i 2. st. ZŠ a pro studenty věkové skupiny středních škol.

Po celou dobu je přítomný profesionální zdravotník.

 

Pro méně početnější skupiny jsme připravili program Indián - stezka přežití - hra.

Pokud je vás jen 10 nebo 20 nevadí. Přijedete, uvítáme vás naším rituálem, předáme vám indiánský vak se všemi indiciemi ke hře a můžete vyrazit na hru Indián - stezka přežití, kde vše už bude záležet jen na vás. V závěru hry se setkáváme u ohně, kde společně strávíme čas a probereme společně vaše zážitky.

Stezka přežití vám ukáže, jak se správně zorientovat, jak si dobře postavit přístřešek k přenocování, jak rozdělat oheň, přefiltrovat vodu, jak podat první pomoc. Hra počítá s tím, jak hraví jste vy. Na vás samotných záleží, jak si hru užijete.

Cena: 333,-/žák

Termíny: duben - říjen 2022

Náš program splňuje alternativu pro výuku ve vzdělávacích oblastech „Člověk a jeho svět“, „Člověk a společnost“ a „Člověk a zdraví“. Svým programem spadáme do koncepce POKOS (Příprava občanů k obraně státu) pro 2. st. ZŠ. Na tento program lze využít financování z ŠABLON II a III v rámci projektových dnů (extrakurikulární a rozvojové aktivity ZŠ).

Rezervace: Mia 601-503-829

indianstezkapreziti@gmail.com